IDEA HOUSE!

W nowy rok z nową ideą! IDEA HOUSE!

    Od lat kieruje nami przesłanie „firma z ideą”. Chcemy i dążymy do tego by dostarczać naszym klientom wyjątkowe i nowoczesne rozwiązania z zakresu budownictwa, ułatwiające proces realizacji obiektu oraz zapewniające długotrwały komfort jego użytkowania dzięki cechom produktów oferowanych przez ZPB Kaczmarek. 29.11.2018 r. podczas konferencji prasowej zorganizowanej w prusickim oddziale ZPB Kaczmarek, poinformowaliśmy przybyłych gości o realizowanej już inwestycji, której celem jest produkcja innowacyjnych produktów – przegród budowlanych w postaci ścian zespolonych oraz stropów w technologii filigran. Wraz z systemem prefabrykatów, na które składają się między innymi, wytwarzane już balkony, schody, płyty stropowe czy też ściany monolityczne, funkcjonować będą pod wspólną marką IDEA HOUSE. Wyjątkowość tych materiałów polegać będzie na niezwykle precyzyjnej, zautomatyzowanej produkcji zapewniającej idealne wykończenie poszczególnych elementów, co w znaczącym stopniu skróci czas wznoszenia budynków w tej technologii. Dzięki sprawnej produkcji, oraz szybkiej realizacji na placu budowy damy naszym klientom możliwość budowania bez stresu związanego z wszechobecnymi i narastającymi problemami dzisiejszego budownictwa mieszkaniowego, wynikającymi głównie z braku rąk do pracy.

    Moce przerobowe realizowanej inwestycji będą wynosić około 2000 m2 stropu FILIGRAN lub około 1000 m2 podwójnej ściany FILIGRAN. Prefabrykaty będą wytwarzane z dokładnością do 1 mm. Główną zaletą wprowadzanej technologii będzie możliwość dowolnego - indywidualnego kształtowania wymiarów, nadawania kształtu, oraz parametrów technicznych wyrobów budowlanych. Dobowa produkcja zaspokoi zapotrzebowanie na ściany i stropy niezbędne dla wybudowania 400 m2 powierzchni użytkowej (np.: mieszkalnej). Nowa technologia zwiększy obecne moce przerobowe zakładu o niemalże 100 % z 70 000 do 130 000 ton betonu rocznie. Zwiększy się również zatrudnienie o około 25 osób, przy obecnej obsadzie ponad 85 pracowników. Znaczna część wysoko wykwalifikowanych pracowników działu produkcji i utrzymania ruchu pochodzi z okolicznych terenów, dlatego też firma od dłuższego czasu kładzie nacisk na pozyskiwanie pracowników z Gminy Prusice oraz Powiatu Trzebnickiego.

    Jesteśmy przekonani, że technologia oferująca niespotykaną precyzję, szybkość realizacji oraz wyjątkowy design zrewolucjonizuje rynek budowlany i pomoże zrealizować marzenia wielu ludzi o własnych czterech kątach.