Jesteśmy z Wami już od 40 lat!

       To już 40 lat od powstania firmy ZPB Kaczmarek!

Od początku działalności, celem przedsiębiorstwa było wdrażanie nowych, innowacyjnych technologii, dzięki którym tworzone produkty mogłyby spełniać wszelkie oczekiwania klientów. W 1996 roku krokiem milowym w działalności firmy był zakup maszyny służącej do produkcji kostki marki Zenith.

Firma ZPB Kaczmarek była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana za swoje innowacyjne podejście do produkcji, oraz aktywny rozwój. Nie inaczej było w roku 1999 kiedy to na ręce ówczesnego prezesa firmy, Krzysztofa Kaczmarka, zostało wręczone wyróżnienie „Teraz Polska”.

W kolejnych latach firma nie zwalnia tempa. Rok 2001 to otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Zielonej Górze, gdzie rozpoczęto wytwarzanie kostki brukowej i elementów drogowych.

Rok 2005 i 2006 to dalsze modernizacje zakładu produkcyjnego w Rawiczu, a kolejny rok przyniósł otwarcie zakładu w Prusicach pod Wrocławiem, gdzie rozpoczęła się produkcja studni szczelnych w technologii Perfect, co było wielkim wydarzeniem w ówczesnym świecie prefabrykatów.

Zakład produkujący kostkę brukową w roku 2009 wzbogacił się o dział projektowy nawierzchni, dzięki któremu, od tej pory klienci mogli nie tylko zakupić wyroby ZPB Kaczmarek, ale również zaplanować ich aranżację korzystając z usługi darmowego projektu, wykonanego przez profesjonalnych projektantów.

W roku 2011 przedsiębiorstwo stało się posiadaczem własnej kopalni kruszyw, która pozwoliła na częściowe uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców.

Rok 2016 przyniósł budowę i otwarcie kolejnej hali produkcyjnej w Prusicach, z której pochodzą takie produkty zakładu jak schody, balkony czy ściany pełne.

Przez lata firma doskonaliła pozyskane technologie, tworząc coraz więcej ciekawych produktów. Znaczącym punktem tej drogi rozwoju było otwarcie w 2019 roku trzeciej hali produkcyjnej w Prusicach, w której w rozwiniętym parku maszynowym rozpoczęła się produkcja prefabrykatów dla budownictwa kubaturowego, w postaci stropów filigran oraz podwójnych ścian.

Przez te 40 lat działalności zdobyliśmy ogromne doświadczenie na wielu polach naszej działalności. Pomimo tego nie przestajemy się uczyć aby zawsze oferować naszym klientom to, czego rzeczywiście potrzebują i oczekują.

Image
Image
Image
Image
Image
Image